Unutulmaz İkonların Güzellik Rutinleri

Onlar dünyanın gelmiş geçmiş en çok konuşulan güzellik ikonlarından sadece birkaçı… Aradan geçen onlarca yıla rağmen hala güzellik sırları, saç ve makyaj stilleriyle ilham vermeye devam ediyorlar. Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Prenses Diana, Elizabeth Taylor ve Jane Birkin’in  ikonik görünümlerini mercek altına alıyoruz.

Brigitte Bardot

Hacimli, kâküllü saçları ve çekici bakışlarıyla aklımıza kazınan Fransız aktris Brigitte Bardot’un dramatik gözlerini yaratmak için gözünüzün iç kısmını koyu siyah göz kalemiyle çevreleyin. Bol bol ve kat kat siyah maskara kullanın. Dudağınızda daha gül kurusu ve nude tonlar tercih edebilirsiniz. Yanaklarınızı vurgulamak için, şeftali tonlarında allık ile beraber, hafif bir highlighter, göz altlarınız için ise hafif bir kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Pinterest
Pinterest

Marilyn Monroe

Makyajına başlamadan önce cildini güzelce temizleyip makyaja hazırlayan Marilyn Monroe’nun çabasız makyaj rutinini kendinizde denemek için, cildinizi primer’le hazırladıktan sonra hafif bir fondöten sürerek makyajınıza başlayın. Gözlere, kirpik diplerine sürülerek uzatılmış eyeliner ve tek kat maskara uygulayın. Monroe her ne kadar aklımıza kırmızı dudaklarıyla kazınsa da, pembenin birkaç tonunu karıştırarak elde ettiği dudakları da onun makyaj rutinin vazgeçilmezi…

Prenses Diana

Mavi gözlerini vurgulamak için, mavi göz kalemlerinden vazgeçemeyen Prenses Diana’nın bakışları elde etmek için, gözünüzü mavi göz kalemiyle çerçeveleyin. Ardından siyah maskara uygulayın. Yanak ve dudaklarda ise nüde ya da şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz.

Elizabeth Taylor

Kırmızı dudaklarıyla aklımıza kazınan bir başka güzel de Elizabeth Taylor. Göz makyajına çok önem veren Taylor da, gözlerde mavi farlardan ve göz kalemlerinden vazgeçemeyenlerdendi. Onun görünümünü elde etmek için, gözünüzü açık mavi far ile belirginleştirin; ardından siyah göz kalemini hem gözünüzün içine hem dışına uygulayın. Siyah maskara ve nar çiçeği ruj sürerek makyajınızı tamamlayın. Taylor’un belirgin kaşlarını elde etmek için ise kaşlarınıza da renk vermeyi unutmayın.

Jane Birkin

Çabasız ve doğal güzellik denince birçoğumuzun aklına gelen isimlerden biri Jane Birkin. Yataktan yeni kalkmış gibi görünen dağınık, düz saçları siyah maskara, ve göz kalemiyle çerçevelenmiş gözleriyle her daim ilham verici. Görünümü elde etmek için, siyah eyeliner’ı gözünüzün üst kısmına sürün, ince uçlu siyah maskaranızı hem alt hem üst kirpiklerinize sürün. Yanaklarınız için pembe ya da şeftali tonlarındaki allığınızı, elmacık kemiklerinizin üstüne uygulayın.

Benzer Yazılar