Tim Walker ve Molly Goddard’dan Kitap Birlikteliği

Molly Goddard’ın tasarımları ünlü moda fotoğrafçısı Tim Walker’ın objektifiyle buluştu ve ortaya göz alıcı karelerin yer aldığı bir kitap çıktı. “Patty” isimli kitap, Goddard’ın 2012 yılından bu yana yarattığı tasarımların toplu bir arşivi olarak doğdu.

Model olarak sadece profesyonel isimlere değil, aynı zamanda ailesine ve arkadaşlarına da yer veren Goddard, kıyafetlerini kişinin karakterini ve kim olduğunu göstermesi için kullandığını anlatıyor.

Bu aralar adından sıklıkla söz ettiren ve gittikçe yükselişe geçeceğine inandığımız Molly Goddard’ı gelin şimdi biraz tanıyalım. 2012 yılında Central Saint Martins’den mezun olan genç tasarımcı, John Galliano ve Meadham Kirchoff’un yanında staj yaptı. Ardından ilk kez 2015 yılında Londra Moda Haftası takvimlerinden bağımsız olarak ilk koleksiyonunu sergiledi. 2016 yılında British Emerging Talent ödülünün sahibi oldu. 2017’de ise LVMH ödüllerinde finale kaldı. Bu ay ise, BFC/Vogue Designer Fashion Fund ödülünü de kazandığı açıklandı.

El iş tekniklere önem veren tasarımcı, pili, büzgü yapımı ve tığ işi kullanımındaki başarısıyla dikkat çekiyor. Aralarında Rihanna, Zendaya, Agyness Deyn’in de bulunduğu ünlü isimler onun tasarımlarını giymeyi tercih ediyor. Markası ise, Net-a-Porter, Dover Street Market, Nordstrom gibi güçlü mecralarda satlıyor. Hatta markanın 2016 ve 17 arasında satış rakamları arasında %140 oranında bir artış olduğu söyleniyor.

 

Benzer Yazılar