Sneaker Savaşları Geleceği Ele Geçiriyor

Sneaker endüstrisindeki gelişen teknoloji moda dünyasını şaşırtmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Adidas, daha fazla üretim yapmak için tamamen robotların kontrolünde olan bir fabrika kuracağını açıklamıştı. Ardından, yine Adidas sadece okyanus atıklarını kullanarak ürettiği duyarlı ayakkabılarıyla bir ilke imza atmıştı. Bir başka sneaker markası New Balance ise 3D Printer kullanarak ayakkabı üreteceğini açıklamıştı.

Bu gelişmeler merakla beklenirken, bir atak da Nike’tan geldi. İlk kez Geleceğe Dönüş filminde rastladığımız, her ayağa göre kendini ayarlayan HyperAdapt ayakkabılar Nike tarafından üretilip satışa sunuldu. Aslında marka, geçen yıl da bu ayakkabılardan sınırlı sayıda üretmiş ve elde edilen geliri Parkinson hastalarına bağışlamıştı. Bu yıl ise daha fazla miktarda üreterek HyperAdapt 1.0 ismiyle ayakkabıları tüketicisiyle buluşturdu.

HyperAdapt 1.0, giyildiği anda ayağın şeklini alarak; hem bağcık bağlamayı hem de ayak numarasını tarihe karıştırmaya niyetli. Markaya göre özellikle çocuklar, yaşlılar ve hastalar için çok kullanışlı olacak.

Geçtiğimiz hafta ise Adidas, rakiplerine karşı atak yaptı. İlk kez 3D teknolojisini kullanarak hazırladığı ayakkabıları satışa sundu. Marka, koşu ayakkabısı olarak tasarlanmış modeliyle piyasadaki tüm rakiplerinden daha üstün performans sunduğunu savunuyor.

Sneaker endüstrisinin teknoloji kullanımı geleceğin modasını belirliyor. Moda dünyası da gelecek yenilikleri merakla bekliyor.

Benzer Yazılar