Selüliti Azaltmak İçin Hollywood Yöntemleri

Hollywood’un ünlü isimlerinin güzellik sırlarını keşfetmeye bayılıyoruz. Kameralar önünde her daim bakımlı ve güzel görünen bu isimler, formlarını korumak için elbette bazı küçük ipuçlarına başvuruyorlar. Birçok kadında olan selülit elbette onlarda da var, onların ise selüliti azaltmaya yardımcı bir takım keşifleri var. Jennifer Lopez, Miranda Kerr, Kim Kardashian ve Cameron Diaz’ın verdiği ipuçlarını denemeye değer.

Jennifer Lopez:

Jennifer Lopez’in sıkı bacaklarının sırrı yaptığı sıkı diyetinden geliyor. Selülitin yalnızca düzgüne beslenmeyle giderilebileceğine inanan Doktor Howard Murad’la birlikte çalışan güzel yıldız, Murad’ın daha önce verdiği bir röportaja bakılırsa çok fazla, ıspanak, zeytinyağı, keten tohumu, turunçgiller ve göbek marul tüketerek besleniyor.

Kim Kardashian:

Daha ha önce The Seaweed Bath Co.’nun Detox Cellulite kremini düzenli olarak kullandığını ve etkili sonuç aldığını Snapchat üzerinden açıklayan Kim Kardashian’ın selülitleri gidermek için başvurduğu bir diğer yöntem ise Velashape. Kardashian, daha önce Keeping Up With the Kardashians programında Velashape uygulamasını denerken görüntülenmişti. Bu yöntem problemli bölgeyi vakumlayarak ve masaj yaparak sorunu en aza indirgemeye çalışıyor.

Miranda Kerr:

Miranda’nın Vogue’a verdiği röportaja bakılırsa, Victoria’s Secret meleği selülitlerini gidermek için kuru fırçalama tekniğine başvuruyor. Baştan aşağıya bacaklarını fırçalayan Kerr, bu yöntemi yalnızca selülitler için değil, ayrıca dolaşımı hızlandırdığı ve cildin yenilenmesine yardımcı olduğu için de sevdiğini söylüyor.

Cameron Diaz:

Dr. Murad’ın bir diğer hayranı ise Cameron Diaz. Sebze çorbası ve yeşil çay ağırlıklı beslenenen Diaz’ın cilt sıkılığını da sağlıklı beslenmesine borçlu olduğunu düşünüyoruz. Sağlıklı yaşam hakkında bir kitap da yazan Diaz’a kulak vermeye değer.

Benzer Yazılar