Şebnem Denktaş: Yıldız Yatakları!

Especiallyafrica.com bloğunun yaratıcısı, lüks safari uzmanı Şebnem Denktaş; aslanların sesini dinleyerek uykuya dalacağınız “star bed” deneyimini anlatıyor.

Afrika’nın beş yıldızlı safari kampları, konuklarına uçsuz bucaksız savanların ortasına, yıldızların altına serilen yataklarda uyuma imkanı sunuyor. Yanlış anlamayın. Tabii ki konaklamanız sırasında korunaklı çadırlarınızda uyuyacaksınız. Ancak böylesi sıra dışı ve unutulmaz bir deneyim yaşamak isterseniz, kamp yetkililerine söylemeniz yeterli. Arzu ettiğiniz akşam, yatağınız doğanın ortasına serilecek. Aslanların, sırtlanların, leoparların sesini dinleyerek uykuya dalacağınız beş yıldızlı “star bed” deneyimi için size önereceğim en iyi adresler şöyle:

Abu Camp, Botswana

Afrika’nın en ünlü kamplarından biri olan Botswana’daki Abu Camp’te gündüz safari yaptıktan sonra geceyi bu büyülü yatakta sonlandırabilirsiniz.

Abu Camp
Singita Pamushana

Singita Pamushana, Zimbabwe

Lüks safari denince akla ilk gelen kamp zinciri olan Singita, Zimbabwe’deki Pamushana adlı kampında nehir kenarında ultra lüks yataklar hazırlıyor.

Lion Sands Treehouses, Güney Afrika

Belki de çocukken bile bir ağaç evde uyumadınız. Hayata bir kere geliyorum diyerek bu keyfi Lion Sands’in otel odasını aratmayan ağaç evlerinde yaşayın.

Lion Sands
Segera Retreat

Segera Retreat, Kenya

Kenya’nın büyülü Laikipia bölgesinde yer alan Segera Retreat, odanızdan çıkmaya gerek duymayacağınız şekilde, verandanıza seriyor cibinlikli yatağınızı…

Little Kulala, Namibya

Çölleriyle meşhur bu Afrika ülkesinin lüks kamplarından biri olan Little Kulala, kaldığınız villanın çatısına kuruyor yatağınızı… Üstelik şampanya servisi de sunuyor.

Little Kulala
Jao Camp

Jao Camp, Botswana

UNESCO mirası ilan edilen Okavango Deltası’nın en iyi safari kamplarından Jao Camp, gözetleme kulesini istendiğinde şık bir yatak odasına çeviriyor.

Sanctuary Makanyane, Güney Afrika

Kıtanın en iyi kamp işletmecilerinden Sanctuary Retreats, Madikwe’deki yeni kampında açık havada uyumak isteyenler için ayrı bir platform inşa etti.

Sanctuary

Benzer Yazılar