Proenza Schouler Evine Dönüyor

Getty Images Turkey

Moda dünyasında sınırlara ve kurallara bağlı kalmak istemeyen tasarımcılar, kendi takvimlerini belirliyorlar, şovlarını okyanus aşırı ülkelere taşınmaktan da çekinmiyorlar.

Bunun son yıllarda en güzel örneği, Amerikalı iki tasarımcı olan, Jack McCollough ve Lazaro Hernandez’in kurduğu Proenza Schouler markasına ait. Marka, son iki sezondur evi olan New York yerine şovlarını Paris’te sergiliyordu. Hatta, Proenza Schouler ile birlikte, Rodarte, Thom Browne gibi Amerikan markaları da şovlarını Paris’e taşımış, ardından Alexander Wang’de bundan sonra hiçbir moda haftasında yer almayacağını açıklayarak, kendi bağımsız takvimlerini oluşturacağını paylaşmıştı. (İlk bağımsız şovunu ise geçtiğimiz haftalarda sergiledi. )

Ancak McCollough ve Hernandez geçtiğimiz hafta yaptıkları açıklamayla, yeniden evlerine döneceklerini, ve İlkbahar / Yaz 2019 koleksiyonlarını New York’da sergileyeceklerini açıkladılar.

“Son iki sezondur Paris’te olmak eğlenceliydi, ama NY bizim evimiz ve İlkbahar / Yaz 2019 sezonu için evimize dönüyoruz. Paris, yaptıklarımızı daha önce hiç Proenza Schouler şovuna katılmamış, tamamen farklı bir kitleye göstermek için harika bir fırsattı; bu nedenle kreatif olarak çok doğru bir karar olduğunu hissettik.”

Proenza’nın ardından, diğer tasarımcılar da evlerine dönecekler mi yoksa şovlarını başka ülkelerde ve moda haftalarında sergilemeye devam mı edecekler zamanla göreceğiz.

 

Benzer Yazılar