Kitap Önerisi: “A Day at the Airport”

Richard Scarry’nin yazdığı bu hikayede çocuklar, ana karakterler Huckle Cat, Sally ve Lowly Worm’un havaalanında yaşadıkları maceralara tanıklık ediyorlar.

Hikaye Father Cat, Huckle, Sally ve Lowly’nin aslında yolculuklarına bir yelkenliyle başlamak istemeleriyle başlıyor fakat öyle bir yağmur yağıyor ki kötü hava şartlarından dolayı bu isteklerini yerine getiremiyorlar… Durum böyle olunca arabalarına binip evlerine doğru yol almaya karar veriyorlar ama bu sefer de yolda uçan arabasıyla tur atan Rudolf Von Flugel ile karşılaşıyorlar. Rudolf, çocukları havaalanını ziyaret etmeye davet edince de macera başlıyor!

Havaalanına vardıklarında Rudolf, çocuklara çevreyi gezdirmeye başlıyor ve etraftaki terminalin araçları hakkında onlara bilgiler veriyor. Bir süre sonra kocaman havaalanını gezmekten yorulan çocukları sevimli rehberimiz terminalin içinde harika bir manzarası olan bir restorana götürüyor. Biraz dinlendikten sonra Rudolf, çocukları kocaman uçan balona doğru götürmeye karar verince, Lowly Worm ve diğerleri için hiç unutamayacakları bir macera başlamış oluyor.

Richard Scarry’nin macera dolu kitaplarından biri olan “A Dat at the Airport”u okurken çocuklar hem hayal güçlerini geliştirmiş oluyor hem de havaalanları hakkındaki temel bilgileri de öğrenmiş oluyorlar.

Bu kitap aynı zamanda çocukları havaalanlarında nelerin beklediğini gösteren çok tatlı bir yol gösterici olmasıyla, ilk defa çocuklarıyla birlikte uçağa binecek olan ebeveynler için harika bir tercih olacaktır.

3-5 yaş arası çocuklar için uygun olan bu kitabı Amazon’dan veya Pandora.com’dan sipariş edebilirsiniz.

Benzer Yazılar