Japonya’nın Harika Treni Shiki-Shima

Dünyanın en lüks trenine sahip olma konusunda ülkelerin ve şirketlerin rekabeti kızışırken… Japonya, bu hafta sefere çıkan Shiki-Sima ile çok iddialı bir hamle yaptı.

10 vagonlu trenin maksimum yolcu kapasitesi 34 kişi! Yalnızca bu iki rakam bile Shiki-Shima’nın ne kadar iddialı olduğuna ilişkin bir fikir verebilir… Trende 17 suit var ve bunların ikisinde sauna bile bulunuyor.

Shiki-Shima’nın tasarımını Porsche, Ferrari ve Maserati’yle de çalışan Japon tasarımcı Ken Okuyama yaptı. İki cephesi camla kaplı “gözlem vagonları”, bu lüks trenin en yenilikçi ve sıradışı bölümlerini oluşturuyor… Yemek vagonunda sunulan menü ise Michelin yıldızlı şef Katsuhiro Nakamura tarafından hazırlandı.

Tokyo’nun Ueno istasyonunda başlayıp yine Ueno’da biten üç gece-iki günlük yolculukta en ucuz suite iki kişi için yaklaşık 4 bin 500 dolar ödemek gerekiyor. Ultra lüks iki suitte bu rakam 20 bin dolara yaklaşıyor. Ve bu parayı gözden çıkaranların bile, Shiki-Shima’yla yolculuk için en az 11 ay beklemeleri gerekiyor. Çünkü 2018’in Nisan ayına kadar tüm biletler satılmış durumda.

Benzer Yazılar