Bitki Bazlı Beslenme

Bitkisel bazlı beslenme giderek daha popüler oluyor ve giderek daha fazla insan etik, çevresel veya sağlık nedenleriyle bu beslenme tipini tercih ediyor. Doğru uygulandığında kilo verme ve kan şekeri kontrolü dahil olmak üzere bir çok sağlık faydası sağlıyor.

Ne yediğimiz sadece bedinimizi ve zihnimizi değil tüm çevremizi etkiliyor. Biz ne kadar doğru, temiz, işlenmemiş ürüne yönelirsek, tüketim alışkanlıkları da o yönde değişiklik gösteriyor. Bu da beraberinde iyi gıda yetiştiren üreticiye destek olarak çevreye geri dönüyor. Peki bu iyi gıdaya nasıl ulaşacağız? İşte tam da bu noktada Lokal Plants yardımımıza yetişiyor. Markasın kurucusu ve şefi Zeynep Pekün Ekşioğlu, kızının 16 yaşında önce vejetaryen, daha sonra da vegan olmaya karar vermesi üzerine, hayvan hakları ve tür ayrımcılığı, sağlık, yerel tarımda sürdürülebilirlik, işlevsel çiftçilik gibi konulara merak sardı ve bu yola baş koydu. Radikal bir karar ile aşçı olmaya karar veren Zeynep, MSA Profesyonel Aşçılık Okulu’ndan döneminin birincisi olarak mezun oldu. Bitkisel bazlı ürünlerden oluşan menüsü ile hem yerli üretimi hem de bütünsel beden ve ruh sağlığını optimum düzeyde destekleyen Lokal Plants’i yarattı.

Sadece yerel, küçük, temiz ve iyi tarım uygulayan üreticilerden alınan malzemeler ile sipariş üzerine hazırlanan yeni nesil çorbalar, sebze ve meyve suları, koruyucu juice’lar, tatlılar, bitkisel sütler, mylkshake’ler ve daha fazlasından oluşan menüsüne www.lokalplants.com ‘dan ulaşıp siparişinizi hemen verebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar