Hem Keyif, Hem Spor: Kayak Lokasyonları

Kış etkisi, karlı bölgeler için en sevilen dönemi getirdi: Kayak tatilleri.

Tüm ailenin bir arada kalabileceği bir şale mi kiralamak lazım, yoksa bir otel odası mı? İsviçre’yi mi tercih etmeli Fransa’yı mı? Yoksa bu sefer tercihi İtalya’dan yana mı kullanmalı? İşte arasından kolay kolay seçim yapamayacağınız bir kış tatili listesi…

St. Morıtz

Dünyanın en eski tatil köylerine ev sahipliği yapan St. Moritz bölgesinde tüm seviyelere uyabilecek pistler dışında, köyler arası kapanmış yollarda kızak turları gibi nostaljik aktiviteler de var. Bir masal şehrini andıran St. Moritz, aile tatillerinin en tercih edilenlerinden…

Lüks bir İsviçre deneyimi için ise önerdiğimiz yer Badrutt’s Palace. Ağaçların arasında, kişiyi gözlerden uzak hissettiren konumu, enfes odaları ve ödüllü servisi ile St. Moritz tatiliniz bambaşka bir boyut kazanacak.

Utah

Havaalanından 45 dakikada ulaşabileceğiniz Utah, boşuna Amerika’nın en keyifli kayak bölgesi olarak adlandırılmıyor. Gençlerin okuldan çıkıp kendilerini neredeyse her hafta sonu attığı bu alanın karsız geçirdiği günler sayılı. Kış aylarında neredeyse her zaman pamuk kıvamındaki kar, Utah’ı özellikle snowboard yapanların favorisi haline getiriyor.

Masallardeki evleri anımsattığı kadar evlilik için de sıkça tercih edilen Washington School House, butik otellerin arasında en sempatik olanı. Pistlere yakın konumu ile beyazlar içerisindeki dekorasyonun birleşimi, bu oteli vazgeçilmez kılıyor.

Courmayeur

Batı Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont Blanc’ın eteklerinde olan Courmayeur bölgesi, son derece şık kayakçıları, lüks tatil severleri ve kayağı “keyif” olarak yapanları bulabileceğiniz bir yer. Otel yerine dağın yamacına serpiştirilmiş gibi görünen şaleleri önerdiğimiz bu bölgede “gerçek dünya” ile bağlarınız kesilecek.

Zermatt

Kayak yapmak kadar sonrasındaki “apres-ski” seansları da, bu sporu sevenlerin doğasında var. İsviçre’de olan Zermatt bölgesi, yüzlerce kayak pisti ile beraber, kayak sonrası vakit geçirilecek lokal restoranları, barları ve kafeleri ile de tanınıyor. Lifleri ile de dikkat çeken bu bölge, sezonu en uzun yaşayanlardan…

Butik oteller arasında en özellerinden biri olan Hotel Coeur des Alpes, dışarıda yer alan sıcak havuzundan dağların arasında sağladığı oturma alanlarına, spadan geniş suitlere, eşsiz bir tatil sunuyor.

Courchevel

Yüze yakın butiği, her bütçeye uygun otelleri ve “kasaba yaşantısı” ile dört köyün birleşiminden oluşan Courchevel, Fransa’nın en tercih edilen kayak bölgesi.

Kalabalık seyahatler için gruptaki herkesin hoşuna gidecek bir aktivite bulacağı bu bölgede, köpekler ile kızak kaymaktan dağ tırmanış sporuna kadar ulaşan tercihler yapmak mümkün. Tabi en önemlisi de, eşi benzeri olmayan akşam yemekleri…

Ailenin tüm fertlerini ya da kalabalık grubunuzun tüm üyelerini barındırmak için L’Apogée Courchevel, çoklu oda sayısı ve farklı aktiviteleriyle ideal bir servis sunuyor!

Cervinia

İtalya’da bulunan Cervinia’nın konumu ve kolay olarak tanımlanabilecek pistleri, yeni başlayan kayakçılar için harika bir kaçış alanı. Göze ufak gelen bu köy bölgesi akşam saatleri canlanarak, yaz aylarının acısını çıkartıyor! Principe delle Nevi’nin güneşli odalarına kendinizi teslim edebileceğiniz bu yer, İtalya’nın en kar gören bölgelerinden.

Benzer Yazılar