Forbes Yılın En Genç Milyarderini Seçti

Forbes Dergisi’nin geride bıraktığımız Çarşamba günü yaptığı açıklamayla Kylie Jenner’ın güzellik devi markası Kylie Cosmetics ile ABD’deki en genç milyarder olduğu açıklandı.

Kardashian/ Jenner klanının en küçük üyesi 20 yaşındaki Kylie, 2016 yılında çıkardığı ve 29 dolarlık rujları içeren markasıyla yalnızca iki sene içerisinde, 630 milyon doları aşan bir satış değeri yakaladı.

Forbes’un yaptığı açıklamaya göre ise, Kylie’nin hisselerinin %100’ünü elinde tuttuğu şirketinin değeri tamı tamına 800 Milyon dolar.

TV programı ve şirketi ile Forbes, Kylie’nin kendi değerini ise 900 milyon dolar olarak yorumluyor ve gelecek yıl gerçekleşecek büyüme ile gelmiş geçmiş en genç milyarder olabileceğini de yazıyor.

Kardeşleri ve ailesiyle “Keeping Up With The Kardashians” programında yer alan Kylie’yi 350 milyon dolar değerlemesiyle ablası Kim Kardashian takip ediyor.

Forbes dergisine kapak olan Kylie Jenner, Instagram’dan yaptığı paylaşımla ise mutluluğunu şu sözlerle dile getiriyor: “Forbes dergisine kapak olduğuma inanamıyorum. Bu makale için teşekkür ederim. Her gün severek yaptığım bir işe sahip olduğum için şükrediyorum. Bunun gerçekleşebileceğini hayal bile edemezdim.”

 

Benzer Yazılar