En Etkili Göz Kremleri

Kimimizde kronik olarak, kimimizde uykusuz ve yorgun günlerin ardından ortaya çıkan siyah göz altı halkaları hepimizin ortak problemi.

Onları yok etmek için başvurduğumuz en yaygın yöntemlerden biri ise göz kremleri… Kimini göz altlarını daha nemli tutmak için, kimini de göz altında oluşan şişlik ve koyu halkaları önlemek için kullanıyoruz. Gerçekten etkili mi diye soranlar için ise uzmanlar doğru ürün ve düzenli kullanım sonucunda pozitif sonuçlar alınabileceğini söylüyor.

Peki göz kremlerini doğru uygulama yöntemleri nelerdir?

Göz altınızın iç kısmından dış kısmına doğru baskı ve masaj yaparak parmaklarınızla uygulayın. Bazı görüşler soğuk kremin daha etkili olduğu ve bu nedenle bir gece önceden buzdolabında tutularak sabah ilk iş göz altına uygulamanın daha iyi sonuçlar verebileceği yönünde…

Göz altı halkalarını önlemek için diğer yöntemler

Soğuk çay poşeti ve soğuk salatalık gibi geleneksel yöntemler şişliği almak için oldukça etkili. Göz altı maskeleri ya da roller’lar da benzer etkiye sahip. Ya da soğuk kaşığı göz altınıza bastırarak da benzer sonuçlar elde edebilirsiniz.

Şişmiş ya da koyu halkalar oluşmuş göz altınıza uyguladığınız krem ya da geleneksel yöntemlerin ardından, favori kapatıcınızı da uygulayarak koyu görünümü minimuma indirebilirsiniz. Bizim seçtiğimiz göz altı kremleri ise galerimizde…

*Jessica Alba ve Chrissy Teigen’in göz altı halkalarına çözüm önerisini öğrenmek için buraya tıklayın.

Benzer Yazılar