DM Butik Keşfi: Mast Brothers

Bir çikolata hayal edin! Hem çikolatanın tadı harika olsun, hem değişik aromalarla yapılsın, hem paket tasarımı sizi şaşırtsın, hem de çok “cool” bir mağazada satılsın. İşte Mast Brothers!

Rick ve Michael Mast kardeşler, 2007 yılında öncü bir vizyon ile gurme çikolata konsepti oluşturuyorlar. Dünyanın çok çeşitli bölgelerinden özenle seçtikleri çikolata çekirdeklerini Brooklyn’deki çikolata fabrikalarında işliyorlar ve birbirinden farklı aromalarla harmanlıyorlar.

Çikolata çeşitleri akıl almaz bir lezzette… Bitter, bademli, kahveli gibi alışılmış çeşitlerin yanı sıra, zeytin yağlı, tuzlu-karamelli, isli gibi seçenekleri de var. Sütlü çikolataya bile yaratıcılık katıyorlarlar. Nasıl mı? Koyun sütlü, keçi sütlü gibi seçenekler sunarak…

Kaliteli ve lezzetli çikolata yapma vizyonları, ürün paketleri ve mağaza tasarımlarına da yansımış. Oldukça minimal bir çizgide ve her aroma tipine özel olarak tasarlanan ambalajlar yan yana geldiklerinde, çok güzel bir renk paleti oluşturuyor. Bunun yanı sıra, Brooklyn’de ve New York’da yer alan ve tamamıyla minimalizmi merkezine alarak tasarlanmış mağazaları ise, görülmeye değer.

Eğer bu yazıyı okurken, “acaba çikolata nasıl üretilir?” gibi bir soru aklınıza düştüyse, Brooklyn’deki çikolata fabrikalarını bireysel ve grup şeklinde ziyaret edebilirsiniz.

Adres 1: 111 N. 3rd Street, Brooklyn, NY 11249

Adres 2: 265 Canal Street, New York, NY 10013

Benzer Yazılar