Nedir Bu Mezoterapi?

Kalitesiz beslenme, güneşin yıpratıcı etkisine maruz kalma, kilo alıp verme, stresli yaşam koşulları, makyajın iyi temizlenmemesi, sigara ve alkol tüketimi gibi birçok faktör nedeniyle cildimizin yaşlanma süreci hızlanır.

Ciltte kuruluk, kaz ayaklarında, dudak üstünde, alında ince kırışıklıkların oluşumu, elastikiyet kaybı ve mat görünüm, lekelenme ortaya çıkar. Tüm bu sorunlar için mezoterapi yardıma yetişir.

Mezoterapi hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitlerin cilt altına minik iğnelerle uygulanması işlemidir. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ile cilt uyarılır, kollajen ve elastin üretimini arttırılır. Böylece yenilenmiş, parlak, nemli ve daha elastik bir cilt ortaya çıkar.

Başlangıçta -4 hafta arayla ortalama 4-6 seans uygulamak çok iyi sonuç verir. Devamlılığı sağlamak için 3-6 ayda bir kere de tekrarı yapılır.

Bunun yanı sıra saç mezoterapisinde de saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinler saçlı deriye enjekte edilir. Kıl köklerini besleyen bu faydalı maddeler kan dolaşımını arttırır ve daha gür, parlak, güçlü saçlara kavuşmamızı sağlar.

Eğer siz de bu durumladan şikayetçiyseniz, mezoterapi sizin için uygun olabilir;

Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilt

Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma

Yüzün yorgun görünmesi

Güneşten zarar görmüş lekeli cilt

Sivilce izi, diğer yara ve yanık izleri

Vücutta çatlaklar

Ellerde kırışıklık, yaşlılık izleri

Saç dökülmesi, saçların soluk ve güçsüz görünmesi

 

Benzer Yazılar