Yatak Odanızı Yenilemek İçin İhtiyacınız Olanlar

İnsan bazen mobilyalarını ve eşyalarını çok severek kullansa da, evinde bir değişiklik arıyor.

Öte yandan, bazen zamanımız olmuyor, bazense paramız ya da enerjimiz tümden bir yeniliğe hazır olmayabiliyor. Ufak dokunuşlar ve yeni aksesuarlarla istediğiniz değişikliği evinize taşımak mümkün. Sizler için bu yazıda yatak odanızı kısa zamanda tekrar dekore etmek için ihtiyacınız olacak şeyleri listeledik.

Yastıklar: Konu yatak odasını tekrar dekore etmekse, yastık kadar iyi bir yardımcı düşünemiyoruz doğrusu. Farklı renk ve desenleri kombinleyerek yatağınız üzerinde yaratacağınız değişiklik odanıza girdiğinizde ilk gözünüze çarpan detay olacak. Örneğin; kullandığınız yatak örtüsü veya çarşaflarınız açık renklerdeyse yatağınızın üzerini dekore etmek için bordo, hardal rengi ya da turkuaz gibi daha göz alıcı renk yastıklara şans verip kontrast yaratabilirsiniz.

Abajur: Henüz bir başucu lambanız yoksa, bu, odanızın dekorunu değiştirmek için harika bir fırsat! Öncelikle ne kadar ışığa ihtiyacınız olduğuna karar verin. Sonra ne tarz bir abajur almak istediğinizi belirleyin; modern mi, klasik mi? Beğendiğiniz modeli aldığınızda odanızda yaratacağı etkiye inanamayacaksınız.

Tablo: Her sabah uyandığınızda aynı tabloyu görmekten sıkıldıysanız yeni bir tabloya yatırım yapabilirsiniz. Farklı bir tarz yakalamak istiyorsanız, kendinizin ve sevdiklerinizin siyah beyaz fotoğraflarını dev bir kolaja dönüştürebilirsiniz. Bir de not; duvarınıza asacağınız yeni parçaya uygun yastıklar seçerek hoş bir uyum yakalayabillirsiniz.

Bitki ve Çiçek: Hem odanızın görüntüsünü hem de havasını değiştirebilirsiniz. Nasıl mı? Bitkilerle! Aloe vera, areka ve kurdele çiçeği odanıza doğal bir güzellik getirmesinin yanı sıra havayı da toksinlerden temizliyor. Bitki bakımı bana göre değil diyorsanız, bir buket taze çiçek de odanızda fark yaratmaya ve enerjisini değiştirmeye yeter.

Benzer Yazılar