Hasat veya Şarap Dolunayı

Ekinoksa yakınlığı sebebi ile hasat dolunayı yılın en önemli dolunayı olarak bilinir ve her zaman Eylül ayına denk gelir. Hasat dolunayı zaten çok sihirli bir an olan gün batımına ekstra parlak bir ışık ekleyerek yükselir. Geleneksel olarak, bu ekstra parlak ışığın çiftçilere hasat toplamak için daha fazla gün ışığı sağladığına inanılır.

Hasat dolunayı güneşteki Başak burcunun tam tersi Balık burcunda meydana geliyor. Görselinde elinde başak taşayan bir kadın bulunan Başak burcu, hasatı temsil etmektedir.  Başak çiftçilik, besin ve çalışkanlık ile özdeşleşen bir toprak burcudur. Hatta kimileri hasat dolunayına şarap dolunayı der çünkü üzümler de tam bu sıralar toplanmak için hazır hale gelir. Hasat dolunayı veya şarap dolunayının sarhoşluk ve şarap burcu Balık’da meydana gelmesi tesadüf değil.

Tüm paraskevidekatriaphobia sahiplerine (13’ü Cumadan korkan kişilere) daha çok korku verecek bir haberim var… Bu Cuma 13’ü ve dolunay olduğu için kurt adamlar ve diğer gece yaratıkları ortaya çıkacak. Yakında çıkacak 2020 astrolojisi kitabımda batının 13 korkusu ile doğunun 4 korkusu arasındaki bağlantıya değiniyorum. Fakat bunun dışında kalan herşey bu dolunayın çok keyifli olacağına işaret ediyor, bolca açıkhava aktivitesi, ev dışında vakit geçirmek öneriliyor. Bugün dışarı çıkın ve ayı seyredin. Ekinoksa yakınlık ve dünyanın açısı sebebi ile daha büyük ve parlak olduğunu göreceksiniz.

Endüstri devriminden sonra, birçoğumuz şehir hayatı için çiftçilikten vazgeçtik. Dünyanın değişimleri ve toprak ile bağlantımızı kaybettik. Astroloji bize dünya ana ile doğal bağımızı hatırlatabilir. Geçtiğimiz Mart ayının sonlarına gidin (Mart 21 ekinoksu) ve hayatınızla ilgili ne tohum ektiğinizi bir düşünün. Yeni bir şeye mi başladınız? Yeni bir ilişki, yeni bir proje, bir arkadaş ile buluşma, yeni bir rutin, hobbi veya yeni bir kitap? Mart sonu ve Nisanda başladığınız her ne ise şimdi onun hasatını toplama vakti geldi.

Hasat dolunayı Başak ve Balık arasında bir barış anlaşması sağlayacak. 13’ü Cuma günü ve takip eden haftasonu deniz kızı ile keşişin evliliğine şahit olabilirsiniz. Balık EVET, Başak HAYIR dır. Balık LSD denemek isterken, Başak kimyasal bileşenlerini ve ne işe yaradığını öğrenmek ister. Balık kendini alışverişe kaptırırken Başak alınan malın iade edilip edilemeyeceğini sorgular. Balık uyurken, Başak erkenden uyanır. İkisi tam ters burçlardır, bozuk paranın iki yüzü gibi. Önümüzdeki birkaç gün hayal gücü (Balık) ile hizmetin (Başak) arasında bütünleşme yaratacaksınız. Yaptığınız işte hayalgücünüzü kullanın. Meditasyon yaparak, dans ederek, şiir okuyarak (Balık), aynı zamanda detoks, diyet, yürüyüş yapıp hizmet ederek (Başak) geçirin bu günlerinizi.

Umarım bereketli, bol meyveli ve rengarenk bir hasat olur. Mutlu dolunaylar!

Gahl Sasson’dan çeviridir.

Benzer Yazılar