Beyoncé’nin Coachella Görünümü Balmain İş Birliği ile Satışa Çıkıyor

Unutulmaz sahne şovları, ikonik Destiny’s Child birleşmesi ve elbette Olivier Rousteing tasarımı Balmain imzalı kostümler… Bu yıl Coachella Festivali’nin adını neredeyse “Beychalla” olarak değiştiren Beyoncé etkisi yalnızca festivalle sınırlı kalmadı.

Beyoncé’nin şovu sırasında giydiği sweatshirt’ler farklı renkleriyle Balmain imzası altında satışa sunuldu. 6 parçalık Beyonce x Balmain koleksiyonu sweatshirt’lerin yanında tişörtleri de içeriyor.

13 Temmuz itibarıyla dünya çapındaki seçili Balmain mağazalarında satışa sunulacak koleksiyonun en anlamlı yanı ise elde edilen tüm gelirin Amerika’daki siyahi öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamak amacıyla kurulan United Negro College Fund’a bağışlanacak olması.

Balmain kreatif direktörü Olivier Rousteing Coachella’dan Amerikalı kız öğrencilere uzanan kapsül koleksiyonun hikayesini şu sözlerle özetliyor: “Harika bir iş birliğini (Beyoncé ile) deneyimledikten sonra, bir final dokunuşu yapmadan sonlandırmak istemedik. Coachella’nın anahtar parçalarından kapüşonlu sweatshirt ve tişört gibi parçaları içeren bu koleksiyonu hazırlarken, Amerikan siyahilerinin kültür ve ruhlarından ilham aldık. Bu yüzden, tüm gelirimizi United Negro College Fund’a (UNCF) bağışlayacağımızı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Benzer Yazılar