Anna Wintour’un Beyoncé ile Esneyen Kuralları

Kocası Jay-Z ile çıktığı “On the Run II” turnesiyle büyük ses getiren Beyoncé Vogue Amerikan’ın Eylül sayısının kapak kızı oldu.

Ancak, Beyoncé’un kapak kızı olmasından çok, derginin genel yayın yönetmeni Anna Wintour’ın ilk kez Beyonce ile birlikte bozduğu kuralları dikkatleri çekti. Wintour ünlü şarkıcının, fotoğrafları yönetmesine, styling’e müdahale etmesine, hatta kendi yazısını kaleme almasına onay verdi. Ayrıca, 23 yaşındaki fotoğraf sanatçısı Tyler Mitchell’in objektifinden çıkan çekimlerle, Vogue tarihinde ilk kez siyahi bir fotoğrafçı yer almış oldu.

“Hem erkek hem de kadınlar için söylüyorum, bence herkesin kendi bedeniyle mutlu olması çok önemli. Bu çekimde bu nedenle hiç peruk ya da ek saçlar takmak istemedim, çok az makyaj tercih ettim.” diyen güzel şarkıcı, çekimlerde tercih ettiği görünümünün perde arkasını da bu sözlerle açıklıyor.

Katı kurallarıyla tanınan Wintour’un kuralları esnetmesi, kimi mecralar tarafından Condé Nast bünyesinde çıkan ayrılık dedikoduları ile bağdaştırılsa da, geçtiğimiz hafta WWD’ye konuşan Condé Nast Ceo’su Bob Sauerberg’in açıklamalarını tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Benzer Yazılar