90’lardan Bugüne İkonlaşmış Saçlar

90’ların Başı,
Princess Diana

Stili, karakteri ve yaşam tarzıyla 90’larda yaşamış bir çok insan için ilham kaynağı olan Princess Diana saç kesimiyle de ikon haline gelmişti. Vogue dergisinin çekimi için kesilen bu saçlar, dönemin bir çok kadını tarafından uygulandı.

1993,
Halle Berry

Ünlü model Halle Berry’nin erkeksi kesilmiş kısa saçları, 90’lı yılların başları için oldukça cesurcaydı. Bir çok kadına cesaret ve ilham veren bu saç kesimi de unutulmazlar arasında.

1995,
Jennifer Anniston

Friends dizisindeki Rachel karakteriyle özdeşleşen bu saç kesimi Jennifer Anniston’in belki de en sevdiğimiz hali. O dönemde bir çok kadının kuaförlerine gidip Rachel saçı istiyorum demeleri dedikodu değil, gerçek!

1996,
Meg Ryan

Dönemin romantik komedi aktrislerinden saç kesimiyle ayrılan bir isim var: Meg Ryan. Dağınık ve özensiz görünen saç kesimi aynı zamanda çok parıltılı ve “cool”.

1999,
Sarah Jessica Parker

Kıvırcık, doğal ve dağınık! Sex and the City’nin Carrie Bradshaw’u Sarah Jessica Parker dizideki saçlarıyla ikonlaşan bir diğer isim. Saçları karakterini o kadar iyi yansıtıyordu ki, Carrie gibi olmak isteyen bir çok kadın, saçlarını bu hale getirdi.

2003,
Heidi Klum

Elle’nin kapak çekimi için yapılan bu kesim, modern retro havasıyla çok cezbediciydi. Sadece kesimi değil, rengiyle de dönemin bir çok kadına ilham kaynağı oldu.

2007,
Michelle Williams

Kısa ve erkeksi saç o dönem için yeni değil elbet. Ama doğru isim, doğru zamanda uyguladığı zaman etkisi daha farklı oluyor. Michelle Williams’ın kısa saçlarının da kariyerinde etkisi büyük.

2007,
Reese Witherspoon

2007 yılının uzun saçtaki ikon ismi Legally Blonde filmiyle zirveye oturan Reese Witherspoon. Film için yapılan altın sarı renk ve kahküllü uzun kesim, dönemde en çok gördüğümüz uzun saç tarzıydı.

2012,
Karlie Kloss

Brigitte Bardot, Farrah Fawcett, ardından Kate Moss… Katlı ve dalgalı kesim bu defa da Karlie Kloss’un çene hizasında kestirdiği saçlarıyla gündeme gelmişti.
Aslında bu saçın dönemi yok, ama 2012’de bu kesime çok fazla rastladık.

2013,
Tracee Ellis Ross

Saçlarıyla ikonikleşen bir isim daha… Stylistine göre dünyadaki en güzel saçlara sahip kadın! Herkes bu saçların nasıl böyle durduğunu merak ediyor, ama aslında sırrı katların kesiminde saklı.

2015-2016,
Arıelle Vandenberg

Son iki yıldır, Instagram’da gezinirken karşımıza çıkan iki kadından birinde ombreli saçlar var. Bu saçlar omuz hizasındaki grafik kesimlerle birleşince ortaya çıkan görüntü ise oldukça tarz.

Benzer Yazılar