150. Yılda Vancouver Adası

Kanada bu yıl 150. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Etkinlikler ve şenlikler 1 Ocak’ta başladı bile. Gösteriler, festivaller, sergiler… Havalar ısındıkça kutlamaların temposu artacak; Kanada’da 2017’nin ilkbahar ve yaz ayları çok hareketli geçecek.

150. yıl etkinlikleriyle takvimlerden bağımsız doğal güzellikleri, kültürel zenginliği birleştirmek isteyenler için bir önerimiz var: Vancouver Adası.

Avrupalılar Kuzey Amerika’ya gelmeden binlerce yıl önce, Vancouver Adası’nda kıtanın yerli toplulukları yaşıyordu. Farklı kültürlere, geleneklere sahip birçok yerli topluluk bu geniş adanın topraklarını paylaşıyordu. Sonra Avrupalılar geldi. Onları dünyanın her bölgesinden göçmenler takip etti; Vancouver Adası çok kültürlü yaşamın simgelerinden birine dönüştü.

 

Fotoğraf: sallyandalice.com

 

Adadaki 150. yıl kutlamalarının merkezinde bu zengin tarihi miras ve çok kültürlülük yer alacak. Programda birçok konser, tiyatro gösterisi, şenlik ve kitlesel ziyafetler yer alıyor. Bunların yanına meşhur Butchart Bahçeleri’ni, Long Beach’in kumlarını, Pacific Rim Doğal Parkı’nı, tarihi parlamento binasını, müzeleri, şatoları ekleyin… Vancouver Adası her zaman özel bir yer ama bu yıl yapılacak bir ziyaret daha da özel olabilir.

Benzer Yazılar